• Uroczystość 70-lecia szkoły

• 19 maja 2017 roku miała miejsce uroczysta akademia  upamiętniająca 70-lecie istnienia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Świebodzicach. Ten szczególny dzień obfitował w niecodziennych i wyjątkowych gości. Razem z nami jubileusz obchodzili pani Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej, pan Ireneusz Zyska- Poseł na Sejm RP, pan Roman Kowalczyk – Dolnośląski Kurator Oświaty, pan Bogdan Kożuchowicz – Burmistrz Miasta Świebodzice, jak również Radni Urzędu Miejskiego, Dyrektorzy świebodzickich placówek oświatowych i kulturalnych oraz zakładów i jednostek samorządowych.

Nasze obchody miały niezwykle uroczysty przebieg, ale nie zabrakło również wzruszających momentów. W trakcie akademii, w sposób symboliczny, podziękowano byłym Dyrektorom szkoły  za wieloletnią pracę wręczając pamiątkowe statuetki. Kolejną wyróżnioną osobą była Pani Minister, która otrzymała zdjęcie upamiętniające czas gdy pracowała w naszej szkole. Zaproszeni goście również obdarowali nas podarunkami; otrzymaliśmy tablicę multimedialną, książki, mikroskop od pani Anny Zalewskiej, karnety na świebodzicki basen, lektury dla klas młodszych i starszych oraz słodycze od pozostałych gości.

Nasi uczniowie wraz z nauczycielami podziękowali licznie zgromadzonym występami, które obfitowały w chwile wzruszeń i humoru.

Uroczystemu jubileuszowi towarzyszyły dodatkowe działania. Uczniowie i nauczyciele przygotowali film o szkole, zorganizowali  wystawę portretów obecnych nauczycieli, wystawę dawnych zdjęć uczniów sprzed lat oraz okolicznościowe gazetki ścienne. Jednym z ważnych momentów obchodów 70-lecia były wycieczki do szkół podstawowych w Gniewkowie i Jedlinie Zdroju, które noszą imię tego samego patrona co my. Uczniowie poznali tradycje, zwyczaje panujące w w/w placówkach. Efektem tych  wyjazdów będą relacje zamieszczone wkrótce na naszej stronie internetowej. Uczniowie obecni na uroczystości dostali słodki poczęstunek.

Po uroczystej akademii zaproszeni goście mieli okazję przejrzeć dawne kroniki szkolne, oglądnąć prezentacje multimedialne ukazujące historię szkoły oraz spotkać się i porozmawiać z byłymi i obecnymi pracownikami szanownej jubilatki.

Ten dzień z pewnością zapisał się już w bogatej historii Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka  w Świebodzicach.

Raz jeszcze pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy pomogli nam w organizacji tego przedsięwzięcia. Gorąco dziękujemy gronu rodziców zaangażowanych w przygotowanie, nauczycielom, pracownikom obsługi szkoły oraz uczniom. Dziękujemy.