• Wycieczka do Gniewkowa

• Dnia 19 maja 2017 w ramach obchodów Jubileuszu 70-lecia naszej szkoły, klasy I i II wzięły udział w bezpłatnej wycieczce do Szkoły Podstawowej w Gniewkowie. Celem było zapoznanie się z tradycjami placówki i obchodami święta patrona.

Na miejscu zostaliśmy serdecznie powitani. Pani pedagog oprowadziła nas po budynku dając nam możliwość poznania uczniów i obejrzenia ich klas lekcyjnych. Podczas pobytu nasi uczniowie mogli  zadawać pytania dotyczące tradycji ich szkoły, patrona oraz działalności Samorządu Uczniowskiego.  Poznaliśmy ich hymn, który mówi o działalności Janusza Korczaka, a na placu przed budynkiem znajduje się jego pomnik, przy którym odbywają się uroczystości związane ze świętem patrona.

Po zwiedzaniu budynku i krótkiej prezentacji multimedialnej ukazującej historię szkoły oraz okolicy, udaliśmy się na krótką wycieczkę po pięknej, malowniczej miejscowości. Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się, że do niedawna w wiosce były ruiny dworu renesansowego z XVI wieku z resztką portalu z 1569 roku i z wieżą ze szczypcowym dachem oraz fragmentem z połowy XVIII suchej fosy. Dzisiaj pozostały zabudowania podworskie, gdzie w pobliżu na wysokim drzewie od lat gnieżdżą się bociany. Po powrocie do placówki czekała na nas bardzo miła niespodzianka. Uczniowie owej szkoły przygotowali dla nas prezentację multimedialną z uroczystości oraz zaprezentowali fantastyczne tańce  irlandzkie. Aby umilić nam podróż powrotną zostaliśmy obdarowani słodkim upominkiem.  Postanowiliśmy nawiązać bliższą współpracę i zaprosiliśmy uczniów z Gniewkowa do naszej szkoły w Świebodzicach.

Dzięki tej wycieczce poznaliśmy funkcjonowanie innej placówki i bardzo miło spędziliśmy czas.