• Procedura korzystania z dziennika elektronicznego

Procedura korzystania z dziennika elektronicznego

1. Rodzice (prawni opiekunowie) mają swoje niezależne konto w systemie dziennika elektronicznego, zapewniające:

–  przeglądanie ocen swojego podopiecznego

–  przeglądanie nieobecności swojego podopiecznego

–  dostęp do wiadomości systemowych i ogłoszeń szkoły

–  dostęp do konfiguracji własnego konta.

1. Standardowo wydaje się dla rodziców jeden login oraz hasło. W przypadku chęci odrębnego dostępu do systemu przez dwoje rodziców istnieje możliwość wydania osobnego loginu oraz hasła dla drugiego rodzica/opiekuna prawnego.

1. Rodzic (prawny opiekun) osobiście odpowiada za swoje konto w dzienniku elektronicznym. Zobowiązany jest do nieudostępniania otrzymanego loginu i hasła osobom nieupoważnionym, w tym swojemu dziecku.

1. Obowiązkiem rodzica (prawnego opiekuna) jest zapoznanie się z zasadami korzystania z dziennika elektronicznego dostępnymi w  module POMOC, po zalogowaniu się na swoje konto.

1. Do przekazywania i wymiany informacji pomiędzy wszystkimi użytkownikami dziennika elektronicznego służą moduły WIADOMOŚCI, OGŁOSZENIA, TERMINARZ.

1. Odczytanie przez rodzica informacji zawartej w module WIADOMOŚCI, jest równoznaczne z przyjęciem do wiadomości treści komunikatu, co potwierdzone zostaje automatycznie odpowiednią adnotacją systemu przy wiadomości.

1. Rodzic/prawny opiekun może usprawiedliwiać nieobecności swojego podopiecznego  za pomocą modułu WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym. Nauczyciel ma trzy dni robocze na usprawiedliwienie nieobecności ucznia.

1. Nauczyciel jest zobowiązany wpisać uzyskaną przez ucznia ocenę do dziennika elektronicznego w ciągu 3 dni roboczych.

1. Rodzic/prawny opiekun ma możliwość przesłania do nauczyciela wiadomości z zapytaniem, na którą nauczyciel odpowiada możliwie szybko, ale nie dłużej niż w ciągu 3 dni roboczych.

1. Moduł OGŁOSZENIA i TERMINARZ służy do wyświetlania informacji o zebraniach z rodzicami, zastępstwach, sprawdzianach, pracach klasowych, dniach wolnych od zajęć lub innych zaplanowanych wydarzeniach z życia szkoły.

1. Bieżące korzystanie z dziennika elektronicznego nie zwalnia rodzica/prawnego opiekuna z osobistych kontaktów z wychowawcą lub innymi pracownikami szkoły.   W szkole w dalszym ciągu funkcjonują dotychczasowe formy komunikacji z rodzicami (wywiadówki, dni otwarte, indywidualne spotkania z nauczycielami, zeszyt korespondencji).