• Sprawozdanie z wycieczki

• Wycieczka do Miejskiej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jedlinie Zdroju

Dnia 19 maja 2017 w ramach obchodów Jubileuszu 70-lecia i Dnia Patrona uczniowie naszej szkoły za zgodą rodziców wzięli udział w bezpłatnej wycieczce do Miejskiej Szkoły Podstawowej

w Jedlinie Zdroju noszącej od 2012 roku imię Janusza Korczaka. Na miejscu zostaliśmy serdecznie przywitani przez Dyrekcję Szkoły oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, którzy oprowadzili nas po szkole. Pokazali nam jak działa zegar słoneczny umieszczony na placu obok szkoły. Podczas pobytu nasi uczniowie mieli możliwość zadawania pytań dotyczących tradycji ich szkoły, patrona Janusza Korczaka oraz działalności Samorządu Uczniowskiego.

Szczególne zainteresowanie wzbudziła akcja ,,Nocka w szkole'', która odbyła się 10 lutego br.

Tego dnia grupa uczniów przebranych za magiczne postacie miała za zadanie wykonywanie różnych ciekawych i skomplikowanych zadań. O północy w ciemnościach wędrowała po szkole w poszukiwaniu ukrytych w mrocznych zakamarkach zaszyfrowanych misji. Po drodze czyhały na nią różne niespodzianki np. muzyka z horroru czy ,,jelonek terrorysta''.  Nasi uczniowie również odpowiadali na pytania gospodarzy dotyczące naszej szkoły. Uczniowie szkoły w Jedlinie -Zdroju zaprosili naszych chłopców do rozegrania towarzyskiego meczu, który zakończył się wynikiem 1;1.Dziewczynki wzięły udział w zabawach integracyjnych ,, 4 w rzędzie '' oraz ,,Klasy''.

Pozostali uczniowie spędzili czas na rozwiązywaniu zadań, rebusów, zagadek umieszczonych na tablicach:

-krajoznawczo-ekologicznej

-humanistycznej

-matematyczno-przyrodniczej

-artystyczno-sportowej.

Na pożegnanie otrzymaliśmy egzemplarz gazetki szkolnej ,,Wieści szkolnej treści'' .

Wycieczka była ciekawa i atrakcyjna , pozwoliła nam poznać rówieśników z zaprzyjaźnionej szkoły.

Sprawozdawcy

Z.Pisula