• Wielkanoc w klasie trzeciej

lukrowana baba
            rozpycha się na nim,
            a przy babie –
            mazurek w owoce przybrany.

Palmy pachną jak łąka
            w samym środku lata.
            Siada mama przy stole,
            A przy mamie tata.
            I my…”

13 kwietnia 2022 roku trzecioklasiści spotkali się przy wielkanocnym stole, aby wspólnie  przygotować ozdoby i zajadać pyszności przygotowane przez rodziców. Wcześniej oglądaliśmy galerię świątecznych kartek, układaliśmy życzenia dla bliskich, tworzyliśmy z gotowych elementów skaczące zające i malowaliśmy pisanki. Na koniec zajęć nagraliśmy  dla rodziców piosenkę do której tłem były nasze prace plastyczne.

• Cały świat jest w naszych rękach

• 08.04.2022r. braliśmy udział w Miejskim Międzypokoleniowym Happeningu pod hasłem „Szanujemy nasze środowisko” organizowanym przez Stowarzyszenie Seniorów. Klasa III przygotowała baner i prace plastyczne o tematyce ekologicznej. Uczestnicy kółka biologicznego zadbali o plakaty i hasła propagujące życie w zgodzie z naturą, a zespół wokalno-muzyczny zaśpiewał wiosenną piosenkę. Podziwialiśmy także występy przedszkolaków, uczniów z innych szkół oraz seniorów. Nasza koleżanka Patrycja Chmielewska z klasy VI b przygotowała piękny plakat i zajęła I miejsce. Za swoje zaangażowanie otrzymaliśmy również nagrodę dla szkoły w postaci przyrządów do zabaw sportowo-plastycznych.

• Kolejny sukces ósmoklasistów

• Kolejny sukces ósmoklasistów  - Powiatowy  Konkurs   „BYĆ KIMŚ”.

9 kwietnia 2022 r. odbyła się uroczysta gala, na której ogłoszono wyniki Powiatowego  Konkursu  „BYĆ KIMŚ 2022” organizowanego przez II liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu. W tegorocznej XXIX edycji konkursu wzięło udział ponad 190 uczniów z 26 szkół. Reprezentacja naszej szkoły wyłoniona w etapie szkolnym konkursu liczyła 10 ósmoklasistów.

Finalistami I stopnia etapu powiatowego zostali

Aleksandra Kałuska i Piotr Kusz.

GRATULUJEMY !!!

• Gratulacje dla Oli

• Z wielką dumą i radością chciałam poinformować, że uczennica naszej szkoły – Aleksandra Kałuska z klasy 8b została laureatką wojewódzkiego etapu konkursu zDolny Ślązak z biologii.

Za Olą długa droga do sukcesu. Dobrze napisany konkurs szkolny zakwalifikował ją do etapu powiatowego – tutaj dostał się również Kamil Walichnowski z klasy 8a.

Na tym etapie stopień trudności pytań weryfikował uczniów i tylko Ola przeszła do etapu wojewódzkiego.

Etap wojewódzki ten odbył się we Wrocławiu 21.03.2022 w Szkole Podstawowej nr 29. W rywalizacji wzięło udział 68 uczniów z całego województwa. Aby zostać laureatem należało mieć co najmniej 48 pkt na 60.

Pytania były bardzo zróżnicowane, niektóre bardzo trudne, obejmowały materiał  z wszystkich klas szkoły podstawowej. Ponadto została podana pokaźna bibliografia, z którą uczniowie musieli się zapoznać. Były to zarówno książki naukowe np. „Tajemnice natury”, jak i artykuły z całego rocznika „Przyrody Polskiej”, „Świata Nauki” itp.

Ola otrzymała 50 punktów na 60, więc jest to super wynik😊

Jako nauczycielka biologii jestem z niej bardzo, bardzo dumna😊

Ola życzę Ci spełniania wszystkich marzeń i dalszych sukcesów życiowych😊

Katarzyna Cabanek

• Budzimy wiosnę

• 21 marca 2022 roku spotkaliśmy się w grupie wiekowej klas 0-III, aby hucznie przywitać wiosnę. Tradycyjnie przygotowaliśmy plakaty i ekologiczną marzannę, która symbolizowała odchodzącą zimę. Wszystkie klasy wystroiły się w wiosenne emblematy, wianki, krawaty i wspólnie bawiliśmy się w zabawy ze śpiewem. Następnie kolorowym korowodem powędrowaliśmy brzegiem rzeki Pełcznicy w poszukiwaniu oznak wiosny. Mamy nadzieję, że nasza zabawa nie poszła na marne i wiosna  zagości u nas  na dobre.

Życzymy wszystkim słońca, radości i ciepła!

• 8 marca Dzień Kobiet

• Wiosenne radości!

„8 marca Święto Kobiet, więc życzenia składam Tobie.
            Dużo szczęścia i radości, a w nauce pomyślności.”

Marzec to czas radości! Najpierw świętowałyśmy Dzień Kobiet w klasie i zostałyśmy obdarowane przez naszych kolegów uroczymi życzeniami i upominkami. Potem nasze koleżanki przygotowały solowe występy taneczne. Był też czas na sport i po raz kolejny wspólne wyjście całej klasy na kręgielnię OSiR w Świebodzicach. W nagrodę za zgodną zabawę wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Tworzyliśmy także elementy do wiosennych dekoracji w klasie, żeby przegonić zimę i powitać wiosnę. Polecamy zrobienie ślimaka-jest naprawdę uroczy!

• Bursztynowy szlak

• Klasa III „a” 10.03.2022r. uczestniczyła w warsztatach „Na bursztynowym szlaku”. Tematem przewodnim były naturalne skarby Morza Bałtyckiego - bursztyny. Uczniowie bogacili słownictwo dotyczące geologii Ziemi, poznali tajemnicę powstania bursztynu, zapoznali się z dawnymi sposobami wytwarzania biżuterii, oglądali naturalne eksponaty i prezentację multimedialną. Dodatkową atrakcją była gra planszowa, w której trzeba było wykazać się zdobytą wiedzą.  Przeprowadzali także doświadczenia  z paleniem bursztynu i wyciągali wnioski z obserwacji.

Dodatkową atrakcją było wykonanie drzewka szczęścia oraz bursztynowego wazonu z kwiatami.  Warsztaty dostarczyły dzieciom dużo nowej wiedzy, a prace plastyczne były dla nich świetną zabawą i pomysłem na prezent dla bliskich. Zajęcia stanowiły kolejny element realizacji projektu klasowego „Skarby Ziemi”.