• Dzień Chłopaka w klasie 5a

• Klasa 5a hucznie obchodziła Dzień Chłopca. Dziewczynki własnoręcznie wykonały prezenty i zadbały o poczęstunek pizzę. Wszystkiego najlepszego!

• Dzień Chłopaka w zerówce

• Dziś w zerówce obchodziliśmy Dzień Chłopca. Dziewczynki rano przygotowały piękne laurki dla kolegów a po południu odbyły się warsztaty "Slime", czyli własnoręcznie przygotowane upominki

• Spotkaniu z ekipą kanału na YouTubie - History Hiking

• Spotkanie z ekipą History Hiking w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Uczniowie naszej szkoły w dniu 28 września 2023 roku uczestniczyli w spotkaniu z ekipą kanału na YouTubie History Hiking - Maciejem Rejewiczem, który je prowadził, Łukaszem Herod - operatorem kamery i Mateuszem Kudłą - reżyserem i współtwórcą kanału. Panowie mówili o genezie powstawania filmów, ich bohaterach i świadkach historii oraz skarbach i depozytach ukrytych na terenie Dolnego Śląska, których szukają. Obejrzeliśmy film akcja T-4, mówiący o mrocznej, wojennej historii budynku na terenie Zespołu Szkół w Świebodzicach. Pani Róża Stolarczyk pomysłodawczyni spotkania również ciekawie opowiadała o nieznanych faktach z historii naszego miasta oraz tego miejsca, a także tajemnicach czekających na odkrycie. Było ciekawie i ekscytująco. Z niecierpliwością będziemy czekać na następne filmy ekipy History Hiking, zarazili nas swoją pasją.

• Dzień Chłopaka w klasie 1a

• Klasa 1a obchodziła dziś Dzień Chłopaka! Było słodko i wesoło. Fantastyczne warsztaty ze Slime, który przysporzyły wiele radości i zabawy. Na koniec słodki poczęstunek. To był cudowny dzień

• Dzień Chłopaka w klasie 3a

• Dzień Chłopaka w klasie trzeciej to zabawy i konkursy z nagrodami przygotowane przez dziewczynki dla kolegów z klasy. Oprócz tego udział w warsztatach i tworzenie slimów.

• Dzień Chłopaka w klasie 2a

• Dzień Chłopca w 2 a obfitował w ciekawe wydarzenia. W dniu wczorajszym poszliśmy wspólnie na pizzę, a dziś mielismy zaplanowane warsztaty slime. Co to takiego? Slime to zabawka-hit, którą śmiało określić można, jako kultową. Ciągnąca się, kolorowa maź zrobiła wśród naszych dzieciaków prawdziwą furorę. Slime to zabawka, masa plastyczna, która rozwija: zmysły, zręczność, wyobraźnię i kreatywność. Najprościej mówiąc – dzieci go uwielbiają. W czasie zabawy tą plastyczną mazią dzieci uczyły się również skupienia i koncentracji. Uczestnicy warsztatów zaskoczyli pomysłowością w zakresie możliwości wykorzystania slimów. Każdy, kto próbował stworzyć slima ten wie, że nie zawsze łatwo dobrać odpowiednie proporcje. Utworzenie idealnej masy zajmuje czasami sporo czasu i wymaga od dziecka wytrwałości w dążeniu do zakończenia wytyczonego sobie zadania. Taką determinacją wykazali się wszyscy uczniowie naszej klasy. Nie poddawali się, doprowadzili swojego slima do doskonałej formy. To był naprawdę udany dzień.

• Dzień Chłopaka w klasie 2b

• Dziś w klasie 2 b obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia i wręczyły drobne upominki. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach, podczas których wykonali własnego Slime’a. Było mnóstwo zabawy i śmiechu. Cały dzień upłynął na dobrej zabawie w miłej atmosferze.

• Spotkanie z harcerzami

• Dzisiaj naszą szkołę odwiedziła I Sudecka Drużyna Harcerska Virtus im. Brygady Świętokrzyskiej NSZ. Druhowie Marek Gagaczowski oraz Dominik Anioła opowiedzieli o działalności i zadaniach harcerzy. Chłopcy z kl. 4-5 zostali zaproszeni na zbiórkę i wstąpienie do zastępu.

• Medaliści w biegach przełajowych

• W dniu dzisiejszym (28.09.2023) nasi sportowcy mieli okazję zaprezentować się po wakacjach w sztafetowych biegach przełajowych

Nasza szkoła wystawiła 3 drużyny:

Dziewczynki z klas 4-6 zajęły 3 miejsce

Chłopcy z klas 4-6 zajęli 2 miejsce

Chłopcy z klas 7-8 zajęli 1 miejsce i tym samym awansowali do etapu wojewódzkiego w biegach przełajowych.

Jesteśmy dumni z postawy naszych sportowców!

Brawoo

• Kodowanie na dywanie

• 28 września klasa 2a miała kolejne zajęcia biblioteczne z cyklu: „Uczymy dzieci programować”. Dziś dowiedzieliśmy się czym są warunki w programowaniu analizując i układając drogę na macie do kodowania. Dodatkową atrakcją było budowanie, jak najwyższych wież z kubeczków.

• Zajęcia pokazowe Klubu Taekwon-do TAIPAN

• 27 września kl. 0-3 uczestniczyły w zajęciach pokazowych Klubu Taekwon-do TAIPAN pod bacznym okiem trenerów Pana Jarosława Włochala. Zabawy, sportu i chęci nie zabrakło. Zainteresowani uczniowie mogą się zapisać na zajęcia popołudniowe.

• „Świebodzickie Święto Latawca” - rozkład jazdy autobusów

• Informujemy mieszkańców Miasta Świebodzice, że w związku z „Świebodzickim Świętem Latawca”, który organizowany jest na terenie lotniska dnia 1.10.2023 r., wprowadzony zostanie dodatkowy kurs autobusu.

Kurs ten będzie przebiegać następująco:

Wodne Centrum Rekreacji – Os. Piastowskie ul. 3-go Maja – Os. Piastowskie ul. 11-go Listopada – Os. Piastowskie ul. Mieszka I – ul. Świdnicka* – Aleje Lipowe II Targowisko –Aleje Lipowe I Park – ul. Strzegomska Kościół św. Franciszka – Lotnisko.

*Autobus będzie czekał na pasażerów, którzy chcą dojechać z Pełcznicy Linią nr 1.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Świebodzicach

• Kolejna lekcja "Klasy w terenie"

• Wśród  bujnej zieleni  i dźwiękach  śpiewu ptaków klasa 2a miała okazję odbyć kolejną lekcję: Klasy w terenie. Poznaliśmy budowę warstwową lasu, nowe gatunki roślin, tropy jakie zostawiają w lesie różne zwierzęta, a w końcowej części wycieczki urządziliśmy sobie piknik w okolicach stawu przy Zamku Książ. To był wspaniały dzień.