• Korzyści z nauki kodowania dostrzegamy, z Uczymy Dzieci Programować świetną zabawę mamy

          • Uczniowie klasy 3a wzięli udział w zajęciach bibliotecznych, podczas których wykonali zadanie "Korzyści z nauki kodowania dostrzegamy, z Uczymy Dzieci Programować świetną zabawę mamy". Uczestnicy zajęć starali się wskazać dyscypliny i sytuacje w których możemy kodować, bardzo często nie zdając sobie sprawy z tego, że taką czynność wykonujemy.

            W drugiej części spotkania utrwalali wiadomości na temat znaczenia sportu dla organizmu. W ramach programu Uczymy Dzieci Programować wykonywali różne ćwiczenia - te zakodowane na macie oraz te pochodzące z książki "Dino joga". Uczniowie mogli wybrać czy wykonują pozycję z krążków czy z książki. W ten sposób prezentowaliśmy pozycje, m.in.: drzewa, pokojowego wojownika, deski, deski bocznej.

          • Bal Wszystkich Świętych

          • Dziś w klasach 0-2 na lekcji religii odbył się Bal Wszystkich Świętych Dzieci wykonały opaski ze świętymi na głowy i tańczyły przy dźwiękach piosenki „Święty uśmiechnięty” radując się wszyscy razem. Opiekun Pani Magdalena Gul

          • Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie

          • To już IV Międzynarodowa edycja "Przerwy na Czytanie". Akcja czytelnicza organizowana jest w ramach kampanii "ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom". Jej główne cele to:

            – promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

            – integracja środowiska lokalnego;

            – pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;

            – wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;

            – zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

            Dodatkowo, to doskonały sposób aby zapoznać uczniów z nowościami bibliotecznymi, a także najczęściej wypożyczanymi zbiorami.

            Uczniowie z naszej szkoły bardzo chętnie zgłosili się do akcji i pokazali, jak spędzają Przerwę na czytaniu - leżąc, siedząc, ćwicząc. W bibliotece, klasie, holu szkoły czy na schodach, a także w pokoju wyciszeń. Można czytać samemu lub oglądać i słuchać (w przypadku teatrzyku kamishibai).

            Każde miejsce jest dobre, jeśli ma się świetną książkę, a w naszej bibliotece szkolnej jest bardzo wiele.

          • Kolejna akcja zakończona sukcesem

          • Wynik tegorocznej zbiórki kasztanów to 2030 kg A wszystko dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i kadry pedagogicznej z Panią dyrektor na czele

            Bardzo wszystkim dziękujemy.

            Podziękowania kierujemy również do uczniów klas 8, dzięki którym akcja załadunkowa poszła znakomicie.

            Koordynatorem akcji jest p. Agnieszka Okarmus.

          • ABC Małego Konsumenta

          • Jak nazywają się miejsca, w których robi się zakupy?

            Czy dzieci również są Konsumentami?

            Do czego służy paragon?

            Jak zachować się w przypadku uszkodzonego produku?

            Na te i inne pytania odpowiadaliśmy podczas zajęć zorganizowanych w ramach projektu ABC Małego Konsumenta.

            W czasie zajęć dzieci grały również w gry: "Sklepowe memo", "Puk, puk" oraz "Uszkodzone".

            Na zakończenie zajęć dzieci wysłuchały opowiadania o piekarzu "Franku, który już nie narzekał".

            Zajęcia odbywają się we współpracy z Przedszkolem nr 3 "Niezapominajka" w Świebodzicach.

            Koordynator akcji: Agnieszka Okarmus

          • Zakończenie akcji "Moje miasto bez elektrośmieci"

          • Dziś zakończyliśmy szkolną akcje w ramach projektu "Moje miasto bez elektrośmieci". Do akcji włączyło się sporo uczniów, rodziców, a także lokalne firmy.

            Gorąco dziękujemy za zaangażowanie.

            Zerknijcie na zdjęcia i zobaczcie ile udało nam się zebrać elektrośmieci.

            Koordynator akcji: Agnieszka Okarmus

          • Święto Dyni w Przedszkolu "Zielony Zakątek"

          • Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów więc to najlepszy czas by ogłosić Dzień Dyni. Z tej okazji mama Marcela i Oliwiera upiekły nam przepyszne babeczki, za które dziękujemy. Później odpowiadając na zaproszenie pani Aleksandry Targowskiej z Przedszkola Zielony Zakątek -klasa 2a udała się na wspólne gry i zabawy z tej okazji. Po drodze do naszych kochanych przyjaciół bawiliśmy się na naszym ulubionym placu zabaw, a towarzyszył nam wujek Tadzia -pan Tomasz Koncewicz profesor Uniwersytetu Gdańskiego, który obiecał po podróży do Florencji złożyć nam kolejną wizytę w szkole. Wszystkim obecnym dzisiaj serdecznie dziękujemy.

          • Jesienna twórczość

          • Jesień to wspaniała pora roku, a z jesiennych liści można stworzyć niezwykłe prace plastyczne. W dniu dzisiejszym uczniowie kl. 2a wykonywali na zajęciach zwierzęta z wykorzystaniem skarbów jesieni. Podczas tworzenia tych prac dzieci rozwijały wyobraźnię i kreatywność.

          • Szkolna wycieczka na Stadion Tarczyński Arena

          • W dniu 23.10.2023 r. uczniowie klasy IIIA i IVA wybrali się na wycieczkę do Wrocławia. Podczas wyjazdu zwiedzili Stadion Tarczyński Arena, Muzeum Śląska Wrocław oraz uczestniczyli w warsztatach „Laboratoria Przyszłości”.

            Uczniowie poznali najważniejsze elementy, postacie i wydarzenia kilkudziesięcioletniej historii WKSu – sekcji piłki nożnej Oglądali wystawy składające się zarówno z eksponatów, jak i – przede wszystkim – materiałów multimedialnych: wywiadów z dawnymi piłkarzami i trenerami, zapisków meczów, prezentacji stadionów

            Grupa zwiedziła wraz z przewodnikiem cały stadion od zaplecza. Mogliśmy zobaczyć m.in. szatnie zawodników, pomieszczenia z których korzystają piłkarze przed meczem, a także zasiąść na trybunach.

            Kolejną atrakcją były warsztaty „Laboratoria Przyszłości” realizowane w ramach największego w Polsce projektu edukacyjno-technologicznego. Uczniowie pracowali z nowoczesnym sprzętem.

            Poprzez pracę z długopisem 3D rozwinęli wyobraźnię przestrzenną i umiejętności manualne, a stworzone przez uczniów projekty zachwyciły prowadzących warsztaty.

            Dzieci zapoznały się również z budową drukarki 3D, właściwościami wydruków oraz typami materiałów, z których można drukować.

            Podczas warsztatów korzystaliśmy z okularów VR.

            Chętni uczniowie zbudowali swoje modele z klocków Korbo.

            Bardzo atrakcyjna okazała się podłoga interaktywna smartfloor, która umożliwiła uczniom aktywne zaangażowanie i interakcję w procesie nauki. Dzięki wbudowanym czujnikom ruchu i dotyku podłoga reaguje na ich działania, tworząc dynamiczne i angażujące doświadczenie edukacyjne. Uczniowie skorzystali z szerokiego wachlarza aplikacji wspierających procesy uczenia się, rozwoju logicznego myślenia, spostrzegawczości oraz koordynacji ruchowej.

            Podczas warsztatów uczestnicy uczyli się podstaw programowania oraz obsługi robota Photon. Uczniowie mogli kontrolować ruchy robota i wykonać powierzone im zadania. To nie tylko zabawa, ale także cenna nauka, która rozwija umiejętności logicznego myślenia, kreatywności, pracy zespołowej i pracy z technologiami przyszłości

            Alicja Surowiec-Komarnicka

            Małgorzata Kulik

            Agnieszka Okarmus

          • Klasowe warsztaty gipsowe

          • W piątek 20.10.2023r. uczniowie klasy IVA, w ramach zajęć z wychowawcą, zrealizowała warsztaty gipsowe. Stanowiły one atrakcyjną i kreatywną formę edukacji artystycznej dla uczniów. Rozbudziły ich wyobraźnię, pozwoliły rozwijać zdolności plastyczne, a także są bardzo ciekawym sposobem na urozmaicenie zajęć. Uczniowie poznali proces powstawania odlewów gipsowych, począwszy od przygotowania masy gipsowej po gotowe odlewy. Każdy uczeń otrzymał wcześniej odlaną formę sowy i mógł w dowolny sposób ją pomalować. Wszyscy uczniowie z zaangażowaniem i w skupieniu wykonali zadanie.

            Pracę uczniów udekorują salę.

            Kolejne warsztaty odbędą się w grudniu. Radość dzieci bezcenna

          • Jesienne liście

          • Dzisiaj kl. 4 ćwiczyła małą motorykę. Na zajęciach rozwijających wykonywali różnymi technikami plastycznymi jesienne liście. Skupienie, dobra zabawa i efekt końcowy to najlepsza zabawa i satysfakcja z samego siebie.

          • Uroczyste Pasowanie na Ucznia

          • 20 października to niezwykły dzień dla pierwszoklasistów, wychowawcy Pani Agaty Buryło, Rodziców, Babć, Dziadków i Rodzeństwa. Dzisiaj odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia naszej szkoły. Społeczność uczniowska powitała zaproszonych gości: Pana Paweł Ozga - Burmistrz Miasta Świebodzice, Pana Tobiasza Wysoczańskiego Wiceburmistrza Miasta Świebodzice, Panią Prezes ZNP Urszulę Kruczek. Oprócz pięknego programu artystycznego było mnóstwo emocji podczas pasowania i przekraczania bramy szkoły.

          • Uroczystość Pasowania na Ucznia

          • Dla młodych ludzi wkraczających na drogę edukacji bardzo ważnym momentem jest pasowanie na ucznia. Od tej chwili pierwszoklasiści zostają przyjęci w poczet społeczności szkolnej na kolejne 8 lat. Dzisiaj piękna uroczystość pasowania odbyła się w Szkole Podstawowej nr 4. Kochani Pierwszoklasiści, raz jeszcze życzę Wam, aby czas edukacji szkolnej był wypełniony radością, pasją i sukcesami. Niech wsparcie grona pedagogicznego i waszych najbliższych pozwala Wam na nabywanie wiedzy i odkrywanie świata w jego najciekawszej odsłonie.

            Paweł Ozga - Burmistrz Miasta Świebodzice

          • Labirynt do zwycięstwa z Uczymy Dzieci Programować

          • Czasami aby dotrzeć do mety należy pokonać wiele przeszkód. Uczniowie klasy 7a, podczas zajęć bibliotecznych musieli pokonać labirynt. Jednak o rzucie kostką decydowało dobrze wykonane zadanie związane z kryptografią. To świetna, zdrowa rywalizacja, przy której wszyscy wspaniale się bawili.

          • Tworzymy sieć z Uczymy Dzieci Programować

          • W dzisiejszych czasach trudno się obejść bez Internetu. Bardzo często ciężko odróżnić, czy zamieszczane informacje są prawdziwe czy stanowią fake newsy. To samo tyczy się wielu osób, które próbują nawiązać z nami znajomość.

            Uczniowie klasy 6a zostali zaproszeni do biblioteki na zajęcia o wyżej wspomnianej tematyce, przeprowadzone z wykorzystaniem kodowania. Młodzież, podczas słuchania informacji dotyczących Internetu, musiała zdecydować, czy przekazane informacje są prawdziwe, fałszywe, czy się z nimi zgadzają lub będą je sprawdzać. Na koniec w parach losowali kolory nitek przeplecione pod matą i próbowali zgadnąć, czy oboje ciągną za te same końce. Wielu z nich się zdziwiło, gdyż mimo wyboru tego samego koloru wyciągały zamiast jednej, dwie nitki.

          • Kodowanie w Scratchu

          • Uczniowie klasy 3a, podczas zajęć informatycznych, kodowali napisy w Scratchu. Dzięki temu wykonali kolejne zadanie w ramach Code Week 2023 z Uczymy Dzieci Programować

          • Klub Pożeraczy Książek

          • Nasza Biblioteka szkolna przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu dla Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne hasło brzmi: "Biblioteka - dobre miejsce dla człowieka".

            Przed wami pierwsze z kilku zadań.

            Zapraszamy do zabawy w Klub Pożeraczy Książek. Czekają na Was czytelnicze wyzwania, podczas których będziecie zdobywać kolejne poziomy wtajemniczenia. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody.

            Akcja odbywa się w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

            O szczegóły pytajcie w Bibliotece szkolnej