• Wspólna wigilia

• Dzisiaj, w bardzo małym składzie klas, kl.0-3 zasiadły do wigilijnego stołu przygotowanego przez Rodziców. Uczniowie wysłuchali opowieści o tradycjach bożonarodzeniowych, śpiewali kolędy i w świątecznym nastroju spędzili wspólnie czas.

• Święto czytania

• ""W świecie uczuć i emocji” – święto czytania w SP 4

Pod takim hasłem promowaliśmy czytelnictwo oraz konkurs literacko-plastyczny prowadzony przez bibliotekę szkolną. Nasze działania odbyły się w ramach realizacji projektu wolontariackiego „PoMOC z TOYOTY”. Dzięki wsparciu finansowemu zakupiono nagrody książkowe oraz książki do biblioteki szkolnej. Główne cele projektu to: rozwijanie zainteresowań artystycznych i talentów twórczych, rozbudzanie motywacji młodego czytelnika do doskonalenia osobowości, umiejętność rozpoznawania i nazywania uczuć, uczenie odpowiedzialności za własny rozwój, w tym planowania swojej pracy, rozwijania

wyobraźni i kreatywnego działania uczniów, promowanie osiągnięć uczniów, tworzenie płaszczyzny uczestnictwa młodego człowieka w kulturze.

Święto czytania rozpoczęliśmy od wspólnego czytania fragmentów książek Barbary Supeł „Co zrobi Frania?”. Uczniowie wysłuchali wybranych opowiadań: „Współpraca” (opowiadanie „Co zrobiłam z prawdziwą bazą”), „Życzliwość” (opowiadanie „Co zrobiłam z najostatniejszą bułeczką drożdżową z kruszonką”), "Akceptacja” (opowiadanie „Co zrobiłam z różowym dinozaurem Konrada”), a zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu prac w jednej z dwóch form: plastycznej, przedstawiającą opisaną scenę i przedstawione uczucia (dowolna technika) lub literackiej – własna wersja zakończenia.

Jury konkursowe, w składzie: Agnieszka Okarmus (bibliotekarz szkolny), Iwona Bobowska (wychowawca / plastyk w świetlicy) oraz uczennice kl. 8c – Amelia Dąbkowska, Maja Banach, Karczewska Lena, Roksana Kowalczyk, miało bardzo trudne zadanie, gdyż prace konkursowe były bardzo piękne,

przemyślane i wykonane różnymi technikami. Wpłynęły również dwie prace literackie.

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody książkowe, które wręczyły: Anna Nowak – dyrektor SP nr 4 oraz Magdalena Stankiewicz Jaros – wolontariusz programu „PoMoc z Toyoty”.

A oto lista zwycięzców:

W kategorii plastycznej:

I miejsce – Hanna Mularczyk kl. 2a

II miejsce – Jakub Skarpetowski kl. 3a

III miejsce Dorian Rożek kl. 3a

Wyróżnienie Sebastian Kurasiak kl. 3a

W kategorii literackiej:

I miejsce Renata Bednarek kl. 3a

II miejsce Sebastian Kurasiak kl. 3a

Gratulujemy uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów.

• Świąteczny Turniej Piłki Nożnej

• 15 grudnia 2022 roku klasa 1a wystartowała w finale Świątecznego Turnieju Piłki Nożnej Świebodzickich Klas Pierwszych Szkół Podstawowych. Drużynie udało się zdobyć 3 miejsce.Gratulujemy uczniom sukcesu i dziękujemy rodzicom za wsparcie i kibicowanie.

• Świąteczne Kolędowanie

• Kolędowanie z SP4 dobiegło końca.

Bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia przez Pana Burmistrza Miasta Świebodzice Pawła Ozgę, Pana wice Burmistrza Miasta Świebodzice Tobiasza Wysoczańskiego, Panią Prezes ZNP Urszulę Kruczek, Ks. Proboszcza Parafii Apostołów Piotra i Pawła Tadeusza Chlipałę oraz Panią Przewodniczącą Rady Rodziców Martę Łuciów. Gościliśmy również Zespół Melodia z Panem Dyrygentem Wiktorem Wawrzkowiczem. Dzisiaj wieczorem wystąpili wszyscy Uczniowie wraz ze swoimi rodzinami. Nie tylko śpiewaliśmy kolędy i pastorałki, ale również pokazaliśmy swoje talenty taneczne i skrobatyczne. Grono Pedagogiczne częstowało smakołykami w kawiarence przygotowanymi przez naszych Drogich Rodziców. Można było nabyć piękne stroiki przygotowane przez Rodziców, Uczniów i Nauczycieli. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zanurzenie się w atmosferę bożonarodzeniową.

W artykule wykorzystano zdęcia ze stony miasta Świebodzice.

• Warsztaty kulinarne "Zdrowe słodycze"

• Dzisiaj uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach kulinarnych. I choć było przesłodko, to bez odrobiny cukru ! Dzieci przygotowały zdrowe przekąski i słodycze na bazie najlepszych i naturalnych składników.  Z miodu, orzechów, daktyli, żurawiny, kaszy czy ryżu powstały małe cukiernicze arcydzieła.

Dowiedziały się, czym organizmowi grozi nadmierne spożywanie cukru. Poznały zasady zdrowego odżywiania. Przyjęły wyzwanie, że wytrzymają 21 dni bez cukru(!), będą czytać etykiety artykułów spożywczych oraz świadomie wybierać produkty bez cukru.

• PoMoc z Toyoty

• W ramach programu grantowego PoMoc z Toyoty❤❤ i dużym zaangażowaniu pracowników z działu KAIZEN w Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu na terenie naszej szkoły stanęło serduszko na nakrętki.”💝💝

Serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie Jaros 💝pracownikowi Firmy Toyota Motor Manufacturing Poland Wałbrzychu za wolontariat 💖oraz aktywne włączanie się w życie szkoły. ❤Podarowane serduszko❤ będzie wspierało i pomagało dzieciom 👶👶z chorobami przewlekłymi. Dziękujemy💖💖

• Andrzejki w klasie trzeciej

• W ostatnim dniu listopada uczniowie klasy trzeciej świętowali Andrzejki. Rozmowy o tradycji, zabawa z wróżeniem, słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, umilały czas. Najwięcej emocji wzbudziło lanie wosku i wróżenie z cienia. Dzieci w doskonałych humorach zakończyły ten wyjątkowy, szkolny dzień.