• Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem

• Spotkanie w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej "Czytamy z sercem"

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 📚📖oraz Światowy Dzień Serca.💝💝 Z tej okazji Biblioteka szkolna włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej "Czytamy z sercem"💖💖, w ramach której uczniowie klas 5 i 6 wzięli udział w spotkaniu autorskim online z Wojciechem Widłakiem.💬💬
            Autor znany jest głównie z książek dla młodszych czytelników - "Pan Kuleczka", "Wesoły Ryjek", wiele tytułów w ramach serii "Czytam sobie". Jednak ostatnia książka "Dwa serca anioła" 💞skierowana jest do starszych czytelników, a także i dorosłych. Przedstawia ona historię chłopca👦, który w wieku 6 lat dowiaduje się, iż ma bardzo poważna wadę serca.❤️ Książka ta porusza wiele tematów związanych z chorobą, a także z odwagą i rodzina, nawet tą przyszywaną.💕💕
            A czego symbolem mogą być tytułowe serca przekonajcie się sami.
            Książka już wkrótce dostępna w bibliotece szkolnej.💕💕

Relacja ucznia po spotkaniu autorskim

"W piątek 29 września klasa 5a brała udział w spotkaniu z Wojciechem Widłakiem, autorem książki "Dwa serca anioła". Nie było to spotkanie na żywo tylko online.
            Spotkanie zaczęło się od pytań Pana Wojciecha do nas i uczniów z innych szkół. Autor pytał o czym może być książka i jakie książki są uważane za książki dla dzieci. Pan Wojciech mówił o języku polskim, jako pięknym języku. Autor mówił, że w książkach ważne są obrazki, bo pomagają wyobrazić sobie świat przedstawiony w książce.
            Pan Wojciech przeczytał fragment książki i opowiadał o tym, co przeczytał. Mogliśmy usłyszeć, że książka jest o chorym chłopcu, który jest bardzo chory. Było tam też o uczuciach chłopca i strachu jego mamy o zdrowie syna.
            Spotkanie było ciekawe, pierwszy raz brałem udział w takim wydarzeniu."
            Mikołaj Zębek, klasa 5a
          • Spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem

• Spotkanie odbyło się w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej "Czytamy z sercem"

2 października uczniowie klasy 3a wzięli udział w spotkaniu autorskim (online) z Panem Pawłem Beręsewiczem. Spotkanie to odbyło się w ramach Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej "Czytamy z Sercem".💖💖
            Głównym wątkiem spotkania była książka "Jak zakochałem Kaśkę K." 💝💝Nasi uczniowie podczas spotkania zadawali pytania, na które Pan Paweł odpowiedział, pozdrawiając przy tym wszystkich uczniów z naszej szkoły.🧑👧👦
            Serdecznie dziękuję nauczycielom i uczniom za włączenie się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Miesiąca Bibliotek Szkolnych - Agnieszka Okarmus
      • "Czytamy z sercem"

• Ogólnopolska Akcja Czytelnicza
          • II edycja Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem” odbędzie się 29 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

CELE:

Główne cele akcji to promocja wśród dzieci i młodzieży literatury oraz czytelnictwa, a także: poszerzanie ich wiedzy na temat serca — budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik, rozwijanie w uczestnikach wydarzenia wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.

ORGANIZATORZY:

Organizatorem akcji jest Małgorzata Ficoń wraz ze Szkołą Podstawową nr 33 w Bytomiu, w której pracuje jako bibliotekarka oraz Szkołą Podstawową im. Powstańców Śląskich w Tworogu.

PATRONI:

Akcja została objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta Bytom, a jej partnerami są: Fundacja Serce Dziecka, Wydawnictwo Dwukropek, Wydawnictwo Media Rodzina, Konsorcjum Naukowo-Edukacyjnego, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy oraz firma Karty Edukacyjne. Więcej informacji można znaleźć na facebookowej stronie wydarzenia.

Alfabet zdrowego serca