• Czy ważniejsze są wspomnienia czy marzenia?

• Książki niosące nadzieję - "Jutro i wczoraj"

Nasza biblioteka szkolna znalazał się w gronie 60 bibliotek zakwalifikowanych do ogólnopolskiego konkursu, odbywajacego się w ramach projektu "Książki niosące nadzieję" 📚📚📚 Organizatorzy projektu - Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Wydawnictwo Widnokrąg - przekazali bibliotekom jedną z książek: „Prawy i Lewy“, „Coś i Nic“, „Wczoraj i Jutro“ (w języku polskim i ukraińskim)📚
            15 listopada odbyły się pierwsze zajęcia w ramach konkursu. Uczniowie klasy 1a wysłuchali opowiadania „Wczoraj i Jutro“ 📚 a następnie zastanawialiśmy się, czy ważniejsze są wspomnienia czy marzenia? Oraz czego uczy nas przeszłość, a czego przyszłość. Na uczniów czekały niespodzianki - brama/teleporter do wspomnień oraz samochód 🚗 którym można było podróżować do przeszłości. Po przejściu przez teleporter można było wybrać, czy osoba zostanie przeniesiona do przyszłości czy do przeszłości. Dzięki temu uczniowie mogli sobie przypomnieć radosne wspomnienia, które później umieszczali na swoim kawałku Zegara Wspomnień.
            To była wspaniała nauka przez zabawę, integrująca grupę 👫 i poruszająca ważne tematy.

Co to znaczy, że ktoś jest szczęśliwy?
            Czy dla każdego szczęście znaczy to samo?
            Co jest ważniejsze: wspomnienia czy marzenia?
            Czego uczy nas przeszłość?
            Jak można stworzyć coś z niczego?
            Czy NIC może COŚ znaczyć?

Autorki wielokrotnie nagradzanego tryptyku poświęconego emocjom oraz Wydawnictwo Widnokrąg zachęcają do wspólnego z dziećmi poszukiwania odpowiedzi na powyższe pytania. „Prawy i Lewy“, „Coś i Nic“, „Wczoraj i Jutro“ – to książki zachęcające do przyglądania się rzeczywistości z różnych perspektyw. Pokazują pozytywne rozwiązania, uczą, czym są wartości i jak wyrażać emocje. Pomagają dzieciom rozwijać ważne społeczne umiejętności, takie jak życzliwość, empatia, tolerancja czy poczucie własnej wartości.