• Jestem małym konsumentem

• ABC Małego Konsumenta

Jak nazywają się miejsca, w których robi się zakupy?

Czy dzieci również są Konsumentami?

Do czego służy paragon?

Jak zachować się w przypadku uszkodzonego produku?

Na te i inne pytania odpowiadaliśmy podczas zajęć zorganizowanych w ramach projektu ABC Małego Konsumenta.

W czasie zajęć dzieci grały również w gry: "Sklepowe memo", "Puk, puk" oraz "Uszkodzone".

Na zakończenie zajęć dzieci wysłuchały opowiadania o piekarzu "Franku, który już nie narzekał".

Zajęcia odbywają się we współpracy z Przedszkolem nr 3 "Niezapominajka" w Świebodzicach.

Koordynator akcji: Agnieszka Okarmus

• Robimy przemyślane zakupy

• ABC Małego Konsumenta

Dziś przedszkolaki z naszej szkoły oraz grupa Biedronki z Przedszkola nr 3 w Świebodzicach wzięli udział w kolejnych zajęciach w ramach projektu "ABC Małego Konsumenta".
            Temat dzisiejszych zajęć "Robimy przemyślane zakupy" miał pokazać dzieciom, że nie warto kupować zbędnych rzeczy, które tylko zajmują miejsce lub szybko tracą termin ważności.
            Warto przed wyjściem na zakupy sprawdzić co nam potrzebne i przygotować listę zakupów.
            W trakcie zajęć dzieci grały w grę "Na zakupach", a następnie otrzymały papierowe torby, pieniądze, listę zakupów i wyruszyły na poszukiwania produktów.
          • Zakończenie projektu

• ABC Małgo Konsumenta

Podczas ostatniego spotkania dzieci biorące udział w projekcie otrzymały dyplomy oraz drobny upominek, ufundowane przez organizatora projektu.

Dodatkowo dzieci wykonały pracę konkursową.

Dziękuję wszystkim za aktywny udział w projekcie.

Dziś grupa Biedronki z Przedszkola nr 3 "Niezapominajka" zakończyła projekt edukacyjny ABC Małego Konsumenta, którego głównym organizatorem jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).
            Zajęcia przeprowadziła mama Mateusza O. w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 4 w Świebodzicach.
            Na zakończenie projektu Mali Konsumenci otrzymali dyplomy i drobny upominek od organizatora projektu, a także kilka książeczek do grupowej biblioteczki od prowadzącej zajęcia.
            Teraz Biedroneczki przystąpią do wykonania pięknej pracy plastycznej. To była wspaniała nauka i zabawa
      • ABC MAŁEGO KONSUMENTA

• Projekt edukacyjny ABC Małego Konsumenta skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz nauczycieli wychowania przedszkolnego, rodziców i edukatorów.

Cele projektu

Podstawowym celem projektu jest uświadomienie dzieciom, że są konsumentami oraz zapoznanie ich z podstawowymi pojęciami konsumenckimi. Chcielibyśmy, aby ta nauka odbywała się poprzez zabawę oraz angażowała dziecięcą wyobraźnię i emocje.

Projekt ma również na celu

• rozwijanie w dzieciach podstawowych kompetencji konsumenckich,
            • wprowadzanie tematyki konsumenckiej do zajęć dydaktycznych na etapie edukacji przedszkolnej,
            • zaangażowanie w proces edukacyjny pośredników komunikacji – nauczycieli, edukatorów oraz rodziców,
            • zapewnienie nauczycielom przedszkolnym nowoczesnych materiałów edukacyjnych, stanowiących pomoc w prowadzeniu zajęć.

Tematyka

• kim jest konsument,
            • gdzie robimy zakupy,
            • co to jest paragon i do czego służy,
            • czym jest reklamacja i kiedy możemy z niej skorzystać,
            • jak robić przemyślane zakupy.