• Instrumenty perkusyjne i strunowe

• Klasy 4-ta i 5-ta pod opieką Pana Wiktora Wawrzkowicza, wykazały się wyjątkową kreatywnością z muzyki budując własnoręcznie instrumenty perkusyjne (4) i strunowe (5). Po prezentacji w klasie daliśmy mały koncert na korytarzu szkoły

• Konkurs biblioteczny w ramach Dnia Dinozaura

• 26 lutego obchodzimy Dzień Dinozaura. Z tej okazji biblioteka szkolna ogłosiła mini konkurs - "Drogi Czytelniku, zgadnij ile dinozaurów mam w słoiku?" 🦖🦕

Do konkursu przystąpiło 59 uczestników - uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, a także Pani Dyrektor.

Zadanie nie było proste, gdyż uczestnicy nie mogli dotknąć słoika. Dodatkowym utrudnieniem były kostki czekolady 🍫

Prawidłowy wynik - 12 dinozaurów - wyliczyli:

🏆Pani Iwona Bobowska 👏

🏆Sebastian Kurasiak kl. 4a 👏

Zwycięzcom gratulujemy, pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział w zabawie.

• Czyste powietrze i smog

• Czyste powietrze i smog - to temat dzisiejszych zajęć (22.02.2024), których uczestnikami byli zerówkowicze.

Podczas spotkania sprawdzaliśmy, jak pracują nasze płuca oddychając świeżym powietrzem. Wcieliliśmy się również w detektywów poszukujących przyczyn zanieczyszeń.

Zajecia odbyły się w ramach projektu "Mali, Wielcy Odkrywcy".

Koordynator Agnieszka Okarmus

• Sukces naszych gimnastyczek

• Ogólnopolski sukces naszych gimnastyczek. Nasze Uczennice : Hania Trafas z 2a w występie solowym zajęła 1 miejsce ,Emilka Pociecha z 2b również 1 miejsce, a w duecie dziewczynki zajęły 2 miejsce w IV Ogólnopolskim Turnieju w Białej Podlaskiej FGA 2024 zdobyły medale.

Gratulacje dla trenerów oraz zawodniczek.

• Segregujemy, bo wiemy. Ale co wiemy?

• Segregujemy, bo wiemy. Ale co wiemy? Pod takim hasłem, 21 lutego, odbyły się zajęcia biblioteczne w ramach programu "Ocalimy świat", w których udział wzięli uczniowie kl. 2b. Do naszej kampanii ekologicznej włączyli się uczniowie kl. 4a: Julia Kowalczyk, Aleksandra Ślęzak, Mieszko Frączkiewicz i Jakub Skarpetowski, którzy pomagali w prowadzeniu spotkania.

Na początek drugoklasiści wysłuchali opowiadania "Opowieść o morzu plastiku", a następnie pokazali, jak doskonale radzą sobie z segregacja śmieci. Ponieważ tego dnia w bibliotece pojawiło się mnóstwo śmieci, postanowiliśmy poddać je recyklingowi i stworzyć z nich roboty.

Na zakończenie zajęć uczniowie mogli obejrzeć nasze prace w ramach upcyklingu, tworzone na kółku bibliotecznym, a także odebrać przygotowane upominki.

• Wałbrzyski Turniej Debat Oksfordzkich

• 17 lutego 2024 r. uczniowie ósmej klasy: Filip Paszkowaski, Kuba Paszta, Karol Ostojski i Aleksander Smolarz zajęli pierwsze miejsce w grupowej fazie Wałbrzyskiego Turnieju Debat Oksfordzkich i dostali się do finału. Pokonali 8 drużyn. Debaty z przyczyn losowych odbyły się on line, co było dodatkowym utrudnieniem. Przed nimi finał w marcu. Będziemy trzymać kciuki. Turniej organizowany był przez II Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Wałbrzychu.

• Uratuj pszczołę - kampania ekologiczna

• 16 lutego odbyły się zajęcia biblioteczne w ramach programu "Ocalimy świat"

Grupa uczniów z klasy 4a: Nathaniel Pawlak, Laura Skibinska, Wiktoria Zbrzyzna, Kacper Pyc i Franciszek Surma, pod okiem nauczyciela bibliotekarza, przeprowadziła kampanię ekologiczną pod hasłem "Uratuj pszczołę".

Podczas spotkania przedszkolaki wysłuchały opowiadania o pszczołach, dowiedziały się, jak jest zbudowana pszczoła i które zwierzaki najczęściej podkradają im miód. Poznały różne sposoby, dzięki którym możemy pomóc pszczołom w produkcji najsłodszego przysmaku. Pod koniec spotkania mieliśmy okazję skosztować daru od pszczółek na chrupiących grzankach.

Na naszych gości czekały również drobne upominki, m.in. zakładki do książek.

• Klasowy konkurs gry w warcaby

• W klasie trzeciej odbył się konkurs gry w warcaby. Chętni uczniowie przystąpili do rywalizacji między sobą, a najlepszym zawodniem okazał się Mateusz Kirklo, drugie miejsce zajęła Oliwia Sałacińska, trzecie miejsce wywalczył Wojtek Kaliś.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników

• Prezentacja Technikum ortopedycznego i weterynaryjnego w Świdnicy

• Dzisiaj klasy 8. gościły nauczyciela Technikum ortopedycznego i weterynaryjnego w Świdnicy. Uczniowie wysłuchali informacji o szkole i utworzonych kierunkach do pierwszej klasy oraz zasadach rekrutacji. Dziękujemy za podzielenie się wiedzą. A przed uczniami czas na refleksje i trudne decyzje.

• Najpiękniejsza kartka walentynkowa

• Dzisiaj w klasie 2 b rozstrzygnięty został klasowy konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę walentynkową. Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Chuchra oraz Wiktoria Ślązak.

1 miejsce: Emilia Pociecha i Zuzanna Pytlak,

2 miejsce: Jakub Zębek i Mateusz Rolla,

3 miejsce: Michalina Rzepecka i Lena Pawlak.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

• Walentyki u pierwszaków

• Klasa pierwsza świętowała dziś Walentynki, z tej okazji zrobiliśmy duże serducha! Dzieci poświeciły na to dużo czasu i energii. Przesyłamy dużo miłości w ten dzień

• Konkurs w ramach Dnia Pisania Piórem

• 12 lutego obchodziliśmy Dzień Pisania Piórem

Z tej okazji Biblioteka szkolna ogłosiła konkurs, w którym uczniowie mieli jak najładniej przepisać tekst, mając do dyspozycji ptasie pióro i atrament. Do konkursu zgłosiło się ponad 30 uczniów

Jury w składzie Anna Nowak dyrektor SP4 oraz Marta Wołodźko, wyłoniły następujących zwycięzców:

Wyróżnienia:

Emil Ogórek kl. 3a

Dawid Szurma kl. 6a

Dariya Ramanovich kl. 6a

Alicja Targowska kl. 7a

Magdalena Frączkiewicz kl. 7a

Jakub Paszta kl. 8a

Julia Ulman kl. 7a

Miejsce 3 - Anastazja Ilinska kl. 7a

Miejsce 2 - Wiktoria Szwan kl. 6a

Miejsce 1 - Błażej Cichy kl. 8a

Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje i podziękowania za udział w konkursie

• Zabawa karnawałowa

• Uczniowie klas młodszych wspólnie bawili się podczas zabawy karnawałowej. Tańce przy muzyce i wesołe pląsy sprawiły każdemu dużo radości.